Spolek pro obnovu tradic, občanské sdružení


Výstava a benefice postižených dětí

07.03.2008 15:42

Velmi emotivní zážitek mohli prožít ti, jež se minulý čtvrtek zúčastnili vernisáže výstavy výtvarných prací dětí s těžkým multihandicapem s názvem Dotek motýlí, spojené s benefičním představením.

„Děti malovaly a modelovaly motýlky, dělaly srdíčka. Jsou opravdu pěkné. Zabralo to čtvrt roku práce, která ve finále dopřála pocit uspokojení. Na vernisáži také vystoupil soubor Klubáček, což je integrační projekt. Je to sbor, ve kterém vystupují společně zdravé děti s dětmi handicapovanými. Program také obohatily děti ze dvou čtvrtých tříd. Jsou to naši zdraví kamarádi, se kterými sdílíme společnou chodbu. Ti nám zazpívaly a zatančily. Přišla také naše kamarádka Mirka Pilařová, která ačkoli je nevidomá, dokázala na flétnu nacvičit klasickou skladbu s doprovodem kytary. Ceníme si také návštěvy paní Marie Cackové, radní JM kraje s jejím veverčákem z programu rodinných pasů, což bylo velmi povzbudivé. Také jsme dostali spoustu dárků. Ať už z JM kraje, nebo od hotelu Epopej,“ uvedla organizátorka Lenka Ficová, speciální pedagožka ze ZŠ Ivančická v Moravském Krumlově.

„Přišla jsem se s celou rodinou podívat na dnešní společné vystoupení dětí, které se mi moc líbilo. Děti jsou pěkně sehrané, opravdu pěkný zážitek. Byla jsem i na předchozích vystoupeních a půjdu znovu, jsem z toho nadšená,“ uvedla jedna z návštěvnic Zdenka Makovičková.

Byly předány i tři řády kamarád. První dostalo občanské sdružení SPOT za dlouhodobou a pravidelnou finanční podporu třídy handicapovaných dětí. Druhý řád dostal hotel Epopej, za nově vzniklé kamarádství.

„Zaměstnanci hotelu udělali krásné přijetí, v ničem neviděli problém a překážku. Už teď je domluvena další výstava. Třetí řád kamarád byl nejvíce od srdce a dostala ho Magda Vránková, jež se zasloužila o vznik speciální třídy, kterou podporuje a snaží se ji vybavit. Je to dobrá víla celé třídy. Řád kamarád je obraz - kresba žáků naší třídy, fixovaný na plátno a k tomu je malá keramická brož ve tvaru maskota naší třídy - motýlka Andělky,“ dodala Lenka Ficová.

„Kontaktovala mě prostřednictvím rodinných pasů organizátorka Lenka Ficová, a protože obě oblasti, kterým se věnujeme, mají určitou souvislost, pustili jsme se do spolupráce. Mě oblast, ve které paní učitelka působí, zajímá a obdivuji její vytrvalost a odhodlání k práci se specifickými dětmi. Takže jsme přijeli s dárky a zároveň prezentovali rodinné pasy. Nesmírně si vážím lidí, jako je Lenka Ficová, a takto celou akci také chápu. Je tu vidět nesmírný náboj a energie, vystoupení bylo nádherné,“ doplnila radní JM kraje pro sociální a rodinnou politiku Marie Cacková.

 

—————

Zpět