Spolek pro obnovu tradic, občanské sdružení


Pohádkové Vánoce 2010

16.12.2010 12:44

Pohádkové Vánoce 2010

 

Letos slavily Pohádkové Vánoce kulaté výročí – v sobotu 4. 12. 2010 se na nám. TGM v Moravském Krumlově uskutečnil již pátý ročník. Jakoby se na toto výročí nachystalo i počasí – připravilo je vskutku pohádkové : sníh a po ránu -15 °C. Pohádkové počasí v tomto případě znamenalo  přímo neuvěřitelnou zimu.

A pořadatelům přibyly tím pádem starosti navíc – zajistit úklid náměstí a vůbec největší starostí byl výpadek techniky, která v této zimě stávkovala.

Začátek akce se tudíž posunul o více než hodinu, ale všichni účinkující, a doufejme že i diváci, měli pochopení.

Doslova našlapané náměstí čekalo na finalistu Superstar Mira Šmajdu, který s kapelou zpíval na živo téměř celou hodinu. Jak to v této kruté zimě dokázal, je nepochopitelné. Asi mládí…

Miro představil především svoji vlastní tvorbu, přesto s ním zpívalo celé náměstí.

Následoval blok vystoupení místních škol – ZŠ Klášterní, Krumlováček a MŠ Husova, Sluníčka -  a potom přišla již  na řadu očekávaná pohádka. Letos SPOT opět ve vlastní režii nastudoval s místními ochotníky známou pohádku Mrazík a soudě podle ohlasů, pohádka se povedla. Zasloužili se o to herci svými výkony, režie Kamily Poláchové, ale i bezvadné nazvučení panem Jelínkem ze skupiny DREAMS.

Následovalo vystoupení ZŠ Dolní Dubňany, Lyry Vémyslice a ZUŠ Moravský Krumlov.

S malým zpožděním vystoupila, kvůli obrovské zimě bez kytary, Věra Martinová se svou sestrou Lenkou Slavíkovou. Známé hity rozezpívaly celé náměstí a snad alespoň na chvíli porazily tu strašnou Ladovskou zimu.

Následovalo vystoupení Smíšeného pěveckého sboru Karla Němečka a SOŠO  a SOUŘ Moravský Krumlov.

Potom už vtrhl na pódium doslova uragán v podobě tří pohodářů z Maxim Turbulenc a v tu chvíli  zima ležela na lopatkách. Zpívající a tančící náměstí nechtělo po téměř hodině Maxíky vůbec propustit, ale program právě vrcholil a vše již bylo připraveno na závěrečný ohňostroj, který byl letos doslova velkolepý.

Celý program moderovala opět Lenka Solanská z ČT Brno a po celý den probíhal jarmark škol a řemeslný jarmark. K občerstvení byla nabízena domácí zabijačka a jiné různé pochutiny, nejvíce na odbyt však šla horká medovina a svařené víno.

Akci tradičně pořádá Spolek pro obnovu tradic, hlavními partnery a sponzory je Město Moravský Krumlov a skupina ČEZ.

Všem účinkujícím, sponzorům, školám, především SOŠO Moravský Krumlov patří velké poděkování, že se i v této zimě zasloužili o jeden pohádkový den v předvánočním čase.

 

 

 

—————

Zpět