Spolek pro obnovu tradic, občanské sdružení


Pohádkové vánoce 2009

17.12.2009 13:15

Pohádkové vánoce

Na náměstí v Moravském Krumlově bylo opět živo.  Dne 5. 12. 2009 zde totiž Spolek pro obnovu tradic ve spolupráci s Městem Moravský Krumlov a Střední odbornou školou obchodní a středním odborným učilištěm řemesel Moravský Krumlov pořádal již 4. ročník Pohádkových vánoc.

Program byl zahájen v dopoledních hodinách, na úvod promluvil místostarosta města pan Mgr. Tomáš Třetina, který přivítal všechny přítomné hosty a všem popřál příjemnou zábavu. Hned po úvodním slovu mělo být na programu vystoupení dětí s multifunkčním handicapem při ZŠ Ivančická ze souboru KlubÁček, které se z důvodu nemoci nekonalo, avšak to nic neměnilo na tom, že zástupci SPOTu těmto dětem předali finanční částku ve výši 10 000,- Kč, která je určena na podporu této speciální třídy. Tato částka byla výtěžkem z akce Vítání léta 2009, které se mnozí z vás zúčastnili. Program nabíral na obrátkách a po vystoupení tanečního souboru Krumlováček ze ZŠ Klášterní a pěvecké soutěže Lyra ze ZŠ Vémyslice, se všichni přítomní nemohli dočkat snad nejočekávanějšího hosta dnešního dne, kterým byla Tereza Kerndlová, s níž si zazpívali téměř všichni přítomní. Po vystoupení dětí z MŠ Palackého (Broučci) a MŠ Husova (Sluníčka) následovala pohádka pro děti i dospělé, kterou již tradičně nacvičili členové SPOTu a Bezgestu a navíc, letos netradičně, ještě SOŠO a SOUŘ a Speciální třída pro děti s multifunkčním handicapem při ZŠ Ivančická. Poté patřilo pódium ZŠ Dolní Dubňany, ZUŠ Moravský Krumlov, ZŠ Ivančické se souborem Motýlci a také minicirkusu.

Následoval koncert skupiny Fleret s Jarmilou Šulákovou, zcela zaplněné náměstí zpívalo a tančilo na známé melodie. Atmosféra byla báječná, bavili se nejen návštěvníci koncertu, ale i samotní muzikanti a k hodinovému vystoupení přidali téměř třičtvrtěhodinku svých nejznámějších písniček.

Poté vystoupil soubor Karla Němečka pod vedením Bartoloměje Pitlacha, který na pódiu vystřídala děvčata z Výchovného ústavu s čertovským tancem. A protože Mikuláš nebyl daleko, přidal se společně s návštěvníky nízkoprahového klubu Coolna (Diecézní charita Brno, obl. Charita Znojmo) k děvčatům a mikulášská nadílka s čertovskou discoshow mohla začít. To už se ale náměstí začalo ponořovat do tmy a následoval velmi očekávaný ohňostroj, při kterém se nám všem tajil dech. Tímto byl celodenní program na náměstí ukončen a organizátoři se s námi začali loučit a děkovat všem účastníkům Pohádkových vánoc, ale i prodejcům, kteří se postarali o celodenní jarmark, na kterém jsme si mohli zakoupit čistě přírodní a ručně vyráběné produkty a hlavně také sponzorům, bez kterých by se akce takového rozsahu rozhodně nemohla uskutečnit.

Velké díky patří sponzorům Pohádkových vánoc:

Město Moravský Krumlov, GE Money,  Mikroregion Moravskokrumlovsko,  Skupina ČEZ, Pavetex, Pekárna Ivanka, Lékárna Paracelsus, Štulík Autodoprava, Jiří Dvořáček, Cykloservis Pavel Novotný, Textil – oděvy Kamila Poláchová, Drogerie Šedrla, Zelenina Pijanovi,  OSP Moravský Krumlov, M.Krumlov NET – Mařík,  Jan Vavroušek – pojišťovací makléř, AXIS koupelny – Ing. Šupková,  TPZ – kuchyňské studio,  Compact servis – Ing. Večeře, Jan Červinka, Elektro Jaša, Cukrárna Blahetek, Autobazar – Vaněk – Adamík, Eva Smrčková – úklidové služby, Salon Ideál – Věra Havelková, Autodoprava Janda

 

A nám všem nezbývá, než si rok počkat, abychom se zase mohli sejít u již 5. ročníku Pohádkových vánoc. Už teď se moc těším. Uplynulé ročníky si můžete připomenout ve fotografiích a videu na webových stránkách SPOTu www.spotmk.webnode.cz

Libor Fiala

—————

Zpět